Konkurs Ekologiczny EKO - MODA

Szkoła Podstawowa w Grzymałkowie zaprasza uczniów do udziału w konkursie ekologicznym pt.: „Eko - Moda”. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie stroju ekologicznego, promującego ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.
Konkurs adresowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych "0", uczniów klas I – III oraz uczniów klas IV – VIII. Dopuszczalna jest pomoc rodziców.

Regulamin Konkursu Ekologicznego "Eco - Moda":
CELE KONKURSU:
• popularyzowanie postawy otwartości i zaangażowania w problemy współczesnego świata,
• propagowanie idei czystego środowiska i odpowiedzialnego, zrównoważonego gospodarowania odpadami połączone z poszerzaniem świadomości ekologicznej,
• promowanie recyklingu jako idei zagospodarowania odpadów do ponownego wykorzystania lub przetworzenia,
• popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów,
• rozwijanie wyobraźni, kreatywności, pasji i twórczych poszukiwań u dzieci i rodziców.

ZASADY KONKURSU:
1) Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy kategorie:
- uczniowie oddziałów przedszkolnych "0" – grupa I,
- uczniowie klas I – III szkoły podstawowej – grupa II,
-  uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej – grupa III.
2) Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania (z pomocą rodziców) strojów ekologicznych lub ich elementów promujących ideę recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.
3) Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden strój.
4) Prezentacje mogą być wykonane w sposób dowolny. Warunkiem jest zachowanie ekologicznego charakteru stroju, co oznacza, że w przeważającej części powinien być wykonany z surowców wtórnych.

UWAGA: w prezentowanym stroju powinny pojawić się m.in.: gazety, tektura falista, wytłoczki do jajek, rolki papierowe, folia aluminiowa, puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe.

5) Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, uczestnicy są zobowiązani do przygotowania stroju w warunkach domowych i przesłaniam zdjęć w stroju ekologicznym lub krótkiego nagrania filmowego przedstawiającego uczestnika konkursu prezentującego strój ekologiczny.
6) Zdjęcia i nagrania filmowe należy przesłać na maila lub messengera Szkoły Podstawowej w Grzymałkowie do dnia 20 kwietnia 2021 roku. W wiadomości należy podać dane uczestnika konkursu (imię i nazwisko dziecka oraz klasa).
7) Przesłane filmy i zdjęcia będą podstawą do przygotowania przez organizatora wirtualnego pokazu mody ekologicznej, który będzie podsumowaniem konkursu „Eco-Moda ”.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY:
1)  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 kwietnia 2021 r.
2) Komisja konkursowa dokona oceny zaprezentowanych strojów według następujących kryteriów:
- zgodność zaprezentowanych strojów z przedmiotem i celem konkursu,
- pomysłowość i oryginalność koncepcji stroju ekologicznego,
- estetyka wykonania,
- sposób zaprezentowania stroju.
3) W konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe (po jednej głównej nagrodzie w każdej z kategorii).
4) Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagrody lub przyznania nagród równorzędnych.