Tablica pamiątkowa

Pamiątkowa tablica poświęcona pamięci p. Jadwidze Mikodzie - to miejsce szczególne w naszej szkole. Odsłonięcie jej nastąpiło 12.12.1975 r. gdy dyrektorem szkoły był nieżyjący dziś p. S.Kowalczyk. Pani Jadwiga Mikoda była nauczycielką, podobnie jak jej mąż Jan Mikoda i to Oni właśnie tajnie nauczali języka polskiego okoliczne dzieci w prywatnych domach. Za te działania p. Jadwiga została zabrana do Oświęcimia i tam stracona 08.12.1943r. Od wielu lat 8 grudnia każdego roku w naszej szkole odbywa się uroczysta akademia poświęcona Jej  pamięci pod hasłem "Ludzie ludziom zgotowali ten los". To miejsce, o którym pamięta cała społeczność szkolna. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kwiaty, znicze składa nie tyko Dyrekcja szkoły, ale także nauczyciele, rodzice a przede wszystkim uczniowie. W tym roku nie było inaczej. Pani Agata Salata (wychowanka tej szkoły) z okazji DEN przekazała biało-czerwoną kompozycję róż. Dnia 16.10.2019r. został zamontowany nowy marmurowy postument pod tablicą, który również został ufundowany. Każdego dnia uczniowie naszej szkoły mają "kontakt z żywą" lekcją historii. Dyrekcja szkoły składa gorące podziękowania.