Dzień Dobrych Uczynków

Dzień Dobrych Uczynków w Szkole Podstawowej w Grzymałkowie. Zebrano ‼️ 15752,50 zł ‼️
Dnia 6 czerwca 2021 roku w SP Grzymałków została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem "Dzień Dobrych Uczynków" mająca głównie na celu pomoc Piotrusiowi, który po ciężkiej operacji wymaga intensywnej rehabilitacji. Przy tej okazji prowadzona też była zbiórka karmy dla zwierząt, środków higienicznych dla podopiecznych DPS oraz nakrętek dla chorej Małgosi.
Całość koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń”, którego członkowie wystrojeni w piękne, przygotowane specjalnie na tę okazję koszulki (w tym miejscu dziękujemy darczyńcy koszulek -p. Aleksandrze Węgrzyn oraz wykonawcy nadruków - p. Elżbiecie i Damianowi Łucakom) służyli pomocą podczas całej imprezy.
Wydarzenie rozpoczęto tydzień wcześniej szkolną zbiórką pieniędzy wśród uczniów i pracowników. Zebrano wtedy kwotę 1540,00 zł. (za co bardzo wszystkim naszym uczniom i pracownikom gorąco dziękujemy❤️). Choć to piękny wynik, był on zaledwie wstępem do tego, co się działo w niedzielę. Przy pięknej, słonecznej pogodzie i z udziałem wielu rodzin o wielkich sercach dokonano rzeczy, wręcz wydawałoby się niemożliwych – zebrano kwotę ‼️ 1️⃣4️⃣2️⃣1️⃣2️⃣,5️⃣0️⃣ zł.
Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Były: dmuchańce, popcorn (użyczone bezpłatnie przez p. Witułów), bańki mydlane, loteria fantowa pluszaków, rozgrywki sportowe, gry i zabawy oraz przedstawienie teatralne pt. „Burza w teatrze Gogo” w wykonaniu podopiecznych klubu Wolna Strefa Grzymałków. Miłośnicy Nordic Walking mogli wybrać się 5 km marsz po najbliższej okolicy, zaś spragnieni tanecznych wrażeń mieli możliwość zatańczyć do piosenki „Jerusalem”. W kąciku kulinarnym serwowano potrawę regionalną – kapustę z grochem przygotowaną przez KGW "Sasanki" z Mniowa. Na łasuchów czekała masa słodkości przygotowanych przez w/w Sasanki, Radę Rodziców i pracowników szkoły a także kawa, herbata i zimne napoje.
Prawdziwe emocje wyzwoliły się podczas licytacji na rzecz Piotrusia, a było o co walczyć! To właśnie ona przyciągnęła najwięcej zainteresowanych. Takiej licytacji i jej ostatecznego wyniku nikt się nie spodziewał. Wśród przedmiotów oraz usług przekazanych do aukcji przez okolicznych darczyńców znalazły się: kosze słodkości, usługi kosmetyczne, fryzjerskie, suszarka do włosów, karnety na basen i bawialnię, przejazd najnowocześniejszym wozem strażackim OSP Grzymałków, aparaty do badania ciśnienia, poziomu cukru, masażu twarzy, płaskorzeźba w drewnie o tematyce sakralnej, piękne drzewko ozdobne, mini-serce na nakrętki oraz makramy.
❤️W tym miejscu chcemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przekazali w/w przedmioty i usługi na potrzeby aukcji:
- Sklep „Lewiatan” w Grzymałkowie
- Sklep „Delikatesy Centrum” we Mniowie
- Sklep „Premium” we Mniowie
- OSP Grzymałków
- p. Michał Dudek - F.W. „Eldud” w Mniowie
- p. Karol Lesiak – sklep „Odido”w Grzymałkowie
- p. Agnieszka i Krzysztof Pabis – sklep ogrodniczy i bawialnia w Glinianym Lesie
- p. Beata Kubiak-Wijata
- p. Robert Plech i p. Monika Sękowska-Plech
- p. Sylwia Pacak – salon fryzjerski „Pasja” w Mniowie
- p. Milena Wydra – salon piękna w Mniowie
- p. Anna i Marian Podgórscy
- p. Piotr i Kamila Podgórscy
- p. Łukasz Woźniak
- p. Michał Dziura
- p. Małgorzata Dąbrowska
- p. Monika i Paweł Biskup
- p. Łukasz Stefański
- p. Dariusz Misztal
W wyniku licytacji zebrano 9️⃣3️⃣1️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣ zł. Reszta kwoty w wysokości 6️⃣4️⃣4️⃣2️⃣,5️⃣0️⃣ zł (łącznie ze zbiórką szkolną) pochodziła z dobrowolnych datków do puszek. Łączna kwota z całej akcji to 1️⃣5️⃣7️⃣5️⃣2️⃣,5️⃣0️⃣????????????????
Rodzice, którzy przybyli wraz z Piotrusiem nie kryli swojej ogromnej wdzięczności i wzruszenia za okazaną pomoc i podziękowali „za lepsze jutro dla Piotrusia”. Wzruszenia nie kryli też uczestnicy akcji. Bo właśnie chęć pomagania drugiemu człowiekowi sprawiła, że dobroci i hojności ich nie było granic.
Była to kolejna szkolna akcja, która utwierdziła nas w przekonaniu, że drzemie w nas niesamowity potencjał dobra. Bo mocno wierzymy w to, że dobro, które czynimy zostaje zapamiętane, nawet jeśli o nim zapomnimy. Wróci do nas w najmniej spodziewanej chwili.
Dyrekcja szkoły składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy dołożyli swoja małą cegiełkę do tego dzieła❤️❤️❤️
Zebrane pieniądze w całości zostały wpłacone przez Radę Rodziców na konto fundacji „Serce dla Maluszka”, która pomaga chłopcu.
Piotrusiowi życzymy owocnych efektów rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia. Rodzicom zaś - siły i dużo optymizmu.