dzień kropki

Dzień Kropki  to przede wszystkim święto kreatywności. Tego dnia dopuszczalne są wszystkie zabawy, które pobudzają wyobraźnię i aktywizują dzieci do działania. Uczniowie klasy IV, V, a nawet VII mieli okazję wykazać się i bawić jednocześnie, rozwiązując ćwiczenia, zagadki i łamigłówki z Kropką w roli głównej na lekcjach matematyki. Pomogło to utwalić matematyczne umiejętności, logiczne myślenie, wywołać zadowolenie, wzmocnić poczucie wartości u uczniów. Tak na prawdę mnóstwo rzeczy zaczyna się właśnie od kropki: stawiamy kropkę, gdy zaczynamy tworzyć wiersz, obraz, rozwiązywać zadanie. Kropka jest inspiracja w wielu dziedzinach życia, zrobiła karierę w modzie. Wiele też kończymy kropką. Mówi sie przecież: "Koniec i kropka !"

Każde działanie jest dobre, jeśli przynosi efekty, podnosi jakość nauczania, wywołuje entuzjazm i pozytywne emocje. Taki masaż dla mięśni mózgu Uśmiech