Sprzątamy Ziemię

Dziś, w porozumieniu z referatem ds. gospodarki odpadami i ochrony środowiska Urzędu Gminy Mniów, uczniowie klas IV - VIII z naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla szkół podstawowych „Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to” a zarazem w 5.edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Wyposażeni w rękawiczki i worki do segregacji wyruszyli w teren i zachęceni piękną wiosenną pogodą, oczyścili okolicę Grzymałkowa z zalegających na parkingach, w przydrożnych rowach i na terenach zielonych śmieci. W ramach tej akcji, w poniedziałek odwiedzi nas specjalna śmieciarka i uczniowie będą mieli możliwość zobaczenia "na żywo" procesu odbioru i segregacji śmieci oraz zostanie im przybliżony temat utylizacji i recyklingu odpadów.
Kwiecień jest miesiącem, kiedy w sposób szczególny edukujemy naszych uczniów w zakresie ochrony środowiska. Wierzymy, że jeśli najmłodsi będą mieli wiedzę i wyrobione odruchy ekologiczne naszą planetę czeka lepszy los. W końcu, czym skorupka nasiąknie za młodu…