Świętujemy 105 rocznicę odzyskania niepodległości!

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka. To właśnie dzień 11 listopada 1918 roku zapisał się w historii naszego kraju, jako wyjątkowy dzień, w którym Polska, po 123 latach zaborów, na nowo pojawiła się na mapach świata, jako wolne państwo.
13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tę rocznicę. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali montaż słowno- muzyczno- taneczny pt. „Pisk Białego Orła”, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: A. Mrozowska, A. Wituła, R. Pach. Dekorację wykonały : B. Kołodziejczyk, H. Jankowska. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.To spotkanie było dla wszystkich chwilą refleksji i wzruszeń oraz prawdziwą lekcją patriotyzmu, co podkreślił obecny na uroczystości Wójt Gminy Mniów Pan Piotr Wilczak.