Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W Szkole Podstawowej w Grzymałkowie na przełomie lutego i marca odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i jej strukturach, rozwijanie zainteresowań ideą integracji Europy, jak również zachęcanie do samodzielnego poszukiwania i gromadzenia informacji.

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów klas VII i VIII. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 osób.

Najlepsze wyniki osiągnęły uczennice klasy VII: Sylwia Foks, Natalia Zając, Oliwia Żmuda.

Główną nagrodą konkursu jest wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowana przez Posła Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego.

5 marca w szkole, podczas apelu miało miejsce ogłoszenie wyników, a pan Michał Sipika przedstawiciel Biura Poselskiego wręczył laureatkom i organizatorce konkursu Elizie Swat bilety na wycieczkę.