Konkurs recytatorski

Organizatorami XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej są Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach wraz z filiami powiatowymi.
W tym roku szkolnym do w/w konkursu przystąpiła również nasza szkoła. Eliminacje szkolne odbyły się w piątek 12 lutego 2021r. w Szkole Podstawowej w Grzymałkowie. Wzięło w nich udział 12 uczniów z klas VII-VIII oraz jedna uczennica z klas I-III.
Uczestnicy konkursu recytowali wybrane fragmenty ,, Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
Utwór naszego wspaniałego poety jest piękny, ale trudny. Mimo to nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniem i bardzo dobrze przygotowali się do konkursu.
Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden. Została nim uczennica klasy VIIIB - Anna Kołodziejczyk. To właśnie ona będzie reprezentować naszą szkołę w powiatowych eliminacjach, które odbędą się w Kielcach.
Reprezentantką klas I-III będzie nasza najmłodsza uczestniczka - Klaudia Wilczkowska uczennica klasy IB.

Gratulujemy dziewczętom i życzymy im powodzenia!