Projekt - EkoEksperymentarium

EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodęwszystko w przystępnej formie gry codzienne czynności.

Na EkoEksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu, zaproponowane dzieciom w postaci gry online.

Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! Właśnie o tym jest EkoEksperymentarium.

Dzięki wizycie w domu Łaskotków i informacjom ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków. Wchodząc do wirtualnego domu rodziny Łaskotków, wybieramy pokój zagadek, rozwiązujemy kolejne zadania i zdobywamy punkty.

Nagrodą jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.

Koordynator: Agata Oleś