Europejski Tydzień Sportu

W dniach 25 – 29 .09. uczniowie brali udział w różnych sportowych konkurencjach i zawodach.

29. 09 - na zakończenie kampanii uczniowie zatańczyli belgijkę i rywalizowali w następujących turniejach:
   Chłopcy klas V – VI – turniej piłki ręcznej
   Klasy VII – turniej piłki siatkowej i ręcznej

28.09 - uczniowie klas IV -VI rozegrali następujące turnieje:
    👉Klasa IV - turniej piłki ręcznej🤾
   👉Dziewczęta klas V -VI - turniej koszykówki🏀
   👉Chłopcy klas V - VI - turniej piłki nożnej⚽️

27.09 uczniowie klas 3a i 3b do ćwiczeń gimnastycznych i zabawy wykorzystali kółka hula-hop. Rywalizowali, pokonując ciekawe tory przeszkód z zachowaniem zasady fair play. Odbyły się też międzyklasowe rozgrywki sportowe podczas gry zespołowej w dwa ognie. Wszystkim dopisywał dobry humor i pozytywne emocje.

🚶‍♀️🚶‍♀️Dziewczęta z klas siódmych wybrały formę rekreacji nordic walking.

🏃‍♀️🏃🏃‍♂️  16 – dziewcząt i 10 – chłopców naszej szkoły wzięło udział w Biegach Przełajowych zorganizowanych przez SP w Zaborowicach.

🥇🥈🥉Miejsca medalowe w poszczególnych kategoriach zdobyli:

W kategorii dziewcząt klas III – IV :
   I miejsce – Marcelina Kolus
   II miejsce – Maja Stachura
W kategorii dziewcząt klas V – VI:
   I miejsce – Julita Zielińska
   III miejsce – Ewa Sopata
Kategoria chłopcy:
   III miejsce – Karol Makuch
W kategorii klas VII- VIII
   Dziewczęta:
     II miejsce – Katarzyna Wiczkowska
   Chłopcy:
     III miejsce –Dawid Foks

26.09 uczniowie klas IIa i IIb bawili się wesoło z piłką. emocji i dobrego humoru nie brakowało.

25.09 - nasza szkoła włączyła się w Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej.
Ogólnopolska kampania #BeActive (Bądź aktywny) ma na celu promować sport i aktywność fizyczną.
Wczoraj podczas marszu nordic walking zainaugurowaliśmy Europejski Tydzień Sportu.
IX edycję kampanii #BeActive rozpoczęliśmy tańcem - belgijka 💃🕺.
W klasach młodszych odbyły się wyścigi rzędów z użyciem nietypowych przyborów.
Uczniowie klas starszych IV- VII zmagali się z przejściem przez kółko hula -hop.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w kampanię oraz nauczycielom klas młodszych, nauczycielom wychowania fizycznego: p. E. Wieczorek i p. D.Karbownikowi oraz p. wicedyrektor B. Kolus, którzy każdego dnia proponowali uczniom garść ciekawych zabaw i gier zespołowych.