Program "Dla Ziemi, dla siebie"

XX edycja programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Jego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za stan środowiska, zwrócenie uwagi na rolę owadów pożytecznych, propagowanie świadomych postaw ekologicznych i humanitarnego obchodzenia się z owadami, pobudzanie wyobraźni i  inwencji twórczej dzieci poprzez wykonywanie ciekawych prac z różnych materiałów, w tym odpadów.

W ramach programu uczniowie dowiedzieli się, że w otaczającym ich świecie przyrody żyją owady pożyteczne, do których należą m.in.: pszczoły, mrówki, jak również owady tajemnicze np. robaczek świętojański. Celem pogadanek i przeprowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na piękny, fascynujący i dostarczający wielu pozytywnych emocji świat owadów oraz wzbudzenie szacunku i opiekuńczości wobec nich.

Na zakończenie programu uczniowie wykonali prace plastyczne ukazujące, widziany ich oczami, tajemniczy świat owadów.

W programie brali udział uczniowie klas: Ib, IIa, IIIa, IIIb.